Teslimat Koşulları

Satın aldığım ürünlerim ne zaman kargoya verilecek? https://www.joyetech.web.tr/  olarak sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimizin kargo süresi 1 gündür. Bazı şehirlerimize ürünün ulaştırılması 2 günü bulabilmektedir. Gün içinde(cumartesi dahil) saat 16:00 kadar verilen ürün siparişleri aynı gün kargoya verilmektedir.

Birden fazla siparişim için tek Kargo Takip linki aldım, normal midir?  Birden fazla siparişinizin tek kargo altında birleştirilmesi sonucu, teknik nedenlerle bir tek kargo takip linki almış olabilirsiniz.

Bulunduğum il için kargo ücretiniz nedir? https://www.joyetech.web.tr/sitesinde satılan ürünler için belirlenmiş olan kargo ücretleri tüm türkiye için geçerli 10 tl dir. 

Kargo ücretleriniz nedir? Kargo ücretleri üründen ürüne, değişiklik göstermekle beraber her bir ürün için uygulanan kargo ücreti, ürün fiyatı altında belirtilmektedir. Kargo ücreti, ürün fiyatından ayrı olup, siparişinizin son aşamasında ürün fiyatına eklenmektedir.  Ayrıca sitemizde kimi ürünlerde ücretsiz kargo seçeneği de bulunmakta ve ücretsiz kargo oluşu ürün bilgisinde belirtilmektedir.

Kargo Hazırlanıyor ne demek? Sitemize üyelik girişi yaptıktan sonra sol menüde göreceğiniz "Ürün Takibi" bölümünde listelenen ürünlerde Sipariş Durumu alanında bulunan "Kargo Hazırlanıyor" yazısı, ürünün henüz kargoya verilmediğini, kargoya verileceği günü yada kargo firması tarafından alınması bekleniyor anlamına gelmektedir.

Henüz kargoya verilmemiş olan alışverişimdeki adresi değiştirmek istiyorum?   İlk olarak telefon yoluyla bize bildirmeniz yada.Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde belirtmiş olduğunuz teslimat ve fatura adreslerini, ürün hazırlanma sürecine girmeden değiştirebilirsiniz.Değişiklik yapmak için, sitemize üyelik girişi yaptıktan sonra sol menüde bulunan "Ürün Takibi" bölümüne giriş yapıp, değişiklik yapmak istediğiniz siparişinizin detayına girmeniz gerekmektedir.Eğer, Fatura ve Teslimat Bilgileri alanında bulunan Teslimat ve Fatura Adreslerinizin altında, Teslimat Adresini Değiştir ve Fatura Adresini Değiştir butonları aktif ise, ürününüz henüz hazırlanma sürecine girmemiş demektir ve bu butonları kullanarak istediğiniz adreste değişiklik yapabilirsiniz.Eğer Teslimat Adresini Değiştir ve Fatura Adresini Değiştir butonlarını göremiyorsanız, siparişiniz hazırlanma sürecine girmiş yada kargoya verilmiş olabilir. Bu durumda adres değişiklik talebinizi sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu"nu kullanarak bize iletmeniz gerekecektir.

Siparişimi takip edebilmem için gönderdiğiniz kargo takip linki çalışmıyor. Bu linkin aktif olması kimi zaman kargo firmasının verileri kendi veritabanına yüklemesine bağlı olarak 2-3 saati bulabilmektedir. Daha sonra yeniden denememizi, aynı sorun devam ettiği takdirde ise, sitemizdeki  "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu" aracılığı ile bizimle irtibata geçmenizi önermekteyiz.

Siparişimin teslimatı aşamasında nelere dikkat etmeliyim? https://www.joyetech.web.tr/ olarak, satışını yaptığımız ürünler, tedarikçi firmalardan alınıp , paketleme aşamasına kadar bir çok defa hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Fakat niteliği itibariyle hassas ürünler de taşıma esnasında yaşanabilen düşme yada benzeri kazalardan veya hatalı kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu durumda siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken önemli bir husus, kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır.Örneğin, “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.“ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır.Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.
Örneğin: "Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür." Ürün teslim alındıktan sonra, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.  Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz, bize bilgi vermenizi rica ederiz. Müşteri Hizmetleri Departmanımız size gereken desteği verecektir. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.Lütfen hasarlı ürünü iade ederken, hasarlı ürününü, size teslimatı yapan kargo firması ile bize gönderiniz. Örneğin; MNG Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine MNG Kargo ile yapmalısınız, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır.


Adreste bulunamadığım için, kargom geri iade edilmiş. Ne yapmalıyım? Adreste bulunamamanızdan dolayı iade edilen kargonuz hakkında, sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu" aracılığı bize bilgi vermeniz durumunda, kargonuz yeniden adresinize yönlendirilmektedir.

Kapıda ödeme seçeneği (istanbul içi): Motorlu Kurye ile kapıda ödeme seçeneği sunulur ve her iş günü saat 16:00'dan önce iletilen siparişler STOK durumuna göre aynı gün kargolanır ve teslim edilir. Ödeme nakit olarak alıcıdan tahsil edilmektedir. (Kredi kartı kullanılamaz) Moto Kurye Bedeli 30 Tl Olarak Tahsil Edilir.


Kargomu şubeden kendim gidip teslim almak istiyorum. Mümkün müdür? 
Evet mümkündür. Ancak herhangi bir aksilik yaşamamak için, şubeye gitmeden önce irtibata geçmenizi ve şubeden teslim almak istediğinizi belirtmenizi önermekteyiz. Aksi halde siz şubede iken, ürün size teslim edilmek üzere teslimata çıkarılmış olabilir.